Kína és Pakisztán stratégiai partnerek, jó szomszédok és jó barátok. Kétoldalú kapcsolataink alapja a bizalom, a kölcsönös tisztelet és a kölcsönös megértés.
A Kettős Értekezlethez hasonló Pakisztánban is létezik.
Pakisztánban „a Parlament közös ülésszakának” hívják. Pakisztán kétkamarás parlamenti demokrácia. A központi jogalkotó, más néven a Parlament, két házból áll: a felső ház, azaz Pakisztán Szenátusa és az alsó ház, azaz a Pakisztáni Nemzetgyűlés. A Parlament mindkét háza függetlenül hívja össze üléseit, a vonatkozó eljárási szabályzatoknak megfelelően. Pakisztán elnöke azonban fontos események kapcsán összehívhatja a Parlament mindkét házának közös ülését. Az NPC és a CPPCC Állandó Bizottságának rendes éves „kettős értekezletével” ellentétben azonban a „parlament közös ülésszakát” nem tartják rendszeresen. Ezeket a közös üléseket csak szükség szerint hívják össze.
A „kettős értekezlet” az egyik legfontosabb politikai találkozó Kínában. Az egész világ nagy figyelmet fordít ezekre az ülésekre és a kormányzati munka jelentéseire. Az ülések betekintést nyújtanak Kína társadalmi és gazdasági fejlődésben elért eredményeibe, kiemelik a következő év fő célkitűzéseit, és körvonalazzák az e célok elérésére szolgáló politikákat. A fejlődő országok, mint például Pakisztán, számára ezek a tanácskozások és politikai megoldások fontos útmutatást jelentenek. Pakisztánban szorosan követjük ezeket az üléseket, hogy hasznosítsuk Kína fejlesztési, szegénységcsökkentési és környezetvédelmi tapasztalatait. Ezek az ülések útmutatást nyújtanak a pakisztáni emberek és kormány számára az ország gazdasági növekedésével kapcsolatban is.
Hadd említsem meg még, hoy továbbra is szilárdan támogatjuk a kínai “Egy Öv Egy Út” kezdeményezést, a régiók összeköttetésének javítását.